آرم فوریتهای پزشكی (یا ستاره حیات) :

شكل چسب ستاره، نشانه پانسمان و نماد پرستاری است.
شكل عصا، نشانه عصای بقراط حكیم می باشد كه پدر علم طب است.
شكل مار، نشانه داروشناسی است.

تلفیق این 3 مورد كه تشكیل ستاره حیات را می دهند اهمیت حیطه و گستردگی وظایف یك تكنسین اورژانس را به خوبی بیان می كند.

 

لباس فرم کارکنان
تاریخ: پنج شنبه 17 آذر 1390برچسب:,
ارسال توسط مديريت وبلاگ احياء

با افتتاح اين خط توليد تا پايان سال جاري يكصد دستگاه اتوبوس آمبولانس به ناوگان اورژانس كشور افزوده مي شود كه 36 دستگاه تا پايان آبان ماه جاري تحويل ناوگان اورژانس كشور مي شود.

 

ژنراتور برق، سیستم آبرسانی و فاضلاب، سیستم گرمایشی و سرمایشی، تابلوی پیام‌نما و نمایشگرهای دیجیتال، نگهدارنده هاي برانكارد بالابرهای دستی و برقی، سیستم برق 24 ولت و 220 ولت و همچنین وجود 10 تخت که در شرایط اضطرار به 14 تخت افزایش می‌یابد، از قابلیت‌های این اتوبوس آمبولانس‌هاست
تاریخ: پنج شنبه 17 آذر 1390برچسب:,
ارسال توسط مديريت وبلاگ احياء

 لطفا برای دیدن وسایل فیکس سازی مصدوم به ادامه مطلب مراجعه کنید.

 ادامه مطلب...
تاریخ: پنج شنبه 17 آذر 1390برچسب:,
ارسال توسط مديريت وبلاگ احياء

مسمومیت‌ حاملگی‌ عبارت‌ است‌ از یک‌ اختلال‌ خطرناک‌ در فشار خون‌. کارکرد کلیه‌ و دستگاه‌ عصبی‌ مرکزی‌ که‌ ممکن‌ است‌ از هفته‌ ۲۰ بارداری‌ تا روز ۷ پس‌ از زایمان‌ رخ‌ دهد.

 ادامه مطلب...
تاریخ: پنج شنبه 17 آذر 1390برچسب:,
ارسال توسط مديريت وبلاگ احياء

علائم مارگزيدگي با مار سمي :

اغلب افراد مصدوم ، دچار ترس و هيجان شديد شده و ممکن است علائم شوک شامل رنگ پريدگي ، پوست سرد و مرطوب ، نبض ضعيف و سريع و تنفسهاي کوتاه و سريع در آنها مشاهده شود .

 

 ادامه مطلب...
تاریخ: چهار شنبه 16 آذر 1390برچسب:,
ارسال توسط مديريت وبلاگ احياء
اولین آمبولانس دريايي در خليج فارس به آب انداخته مي‌شود

 

 رييس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني هرمزگان : سفارش شناور مجهز به 3 تخت حمل بيمار كه تمام تجهيزات پزشكي  و اورژانسي در آن باشد طي قراردادي به یک شركت سازنده براي ساخت واگذار شد.

دكتر محمد شكاري  با اشاره به این که، طراحي و ساخت اين پروژه به طور كامل توسط متخصصان داخلي صورت گرفته است، افزود:‌ طول اين شناور 12متر، عرض 42/4 متر و با هزينه بيش از 450 ميليون تومان ساخته مي‌شود.

وی با اشاره به مراحل نصب تجهيزات اين آمبولانس خاطر نشان كرد:‌ سيستم‌هاي ارتباطي و مخابراتي اين شناور نيز به شكلي طراحي شده است كه به سهولت بتواند با ساحل و مراكز امدادي ارتباط برقرار كند.

رييس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني هرمزگان  انتقال بيماران از جزاير استان هرمزگان به مركز درماني فوق تخصصي  استان را يكي از كاركردهاي تاثيرگذار در تامين سلامت جزيره نشينان عنوان كرد و افزود:  قابليت حمل سه بيمار، دو خدمه و هشت همراه در شناور آمبولانس هرمز وجود دارد و تجهيزات داخلي آمبولانس بر اساس استانداردهاي لازم براي حمل بيمار در آمبولانس درماني تعبيه شده است .

دکتر شکاری ابراز كرد: این شرکت كشتي سازي  با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا، اقدام به تولید آمبولانس دریایی با گنجایش انتقال سه بیمار به صورت همزمان را داشته است و امکان جانمایی تجهیزاتی نظیر شوک، تنفس ترکیبی، نوار قلب را داشته و در سامانه ناوبری آن نیز تجهیزات راهبری دریایی در شب به کار گرفته می شود.

فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز

http://www.sharehmr1.blogfa.com
تاریخ: چهار شنبه 16 آذر 1390برچسب:,
ارسال توسط مديريت وبلاگ احياء

آهنگ وکلیپ بسیار زیبای سامی یوسف در مورد اورژانس ۱۱۵

 

که به ۲ زبان خوانده شده ،با زیرنویس فارسی؛ با حجم ۱۷مگا و زمان ۴ دقیقه و فرمت WMV حتماً دانلود نمائیدو به معنی کلمات آن دقت کنید و لذت ببرید.(زحماتی که تکنسینهای اورژانس در نجات بیماران می کشند ،از چشمان خدا پنهان نمی ماند-هر کار خوبی صدقه است-خوبی کنید تا خوبی ببینید این قانون طبیعت است)

دانلود فایل 

http://www.sharehmr1.blogfa.com
تاریخ: چهار شنبه 16 آذر 1390برچسب:,
ارسال توسط مديريت وبلاگ احياء

سرقت آمبولانس از صحنه تصادف

 

 (شنبه ۲۱آبان ساعت 30/2 بامداد ) تصادفی در اتوبان مدرس جنوب به شمال زیر پل همت به مرکز اورژانس تهران گزارش شد که بلافاصله از نزدیکترین منطقه آمبولانس به محل اعزام گردید و تکنسینهای اورژانس پس از رسیدن به محل حادثه راننده خودروی پراید، که با گادرریل برخورد نموده بود را مشاهده کردند که از سر و صورتش خون جاری بود . بی درنگ مشغول پانسمان و انجام اقدامات اولیه پزشکی گردیدند که پس از انجام پانسمان راننده خوردو به بهانه دادن آدرس به جرثقیل حمل خودرو از کنار آمبولانس به پشت آن رفته و سپس در یک چشم بهم زدن سوار آمبولانس گردید و در جلوی چشمان پلیس و همکاران ما آمبولانس را به سرقت برد و پا به فرار گذاشت. در این حال پلیس حاظر در صحنه با یک دستگاه سمند به تعقیب آمبولانس پرداخت اما متاسفانه سارق موفق به فرار از دست پلیس می شود. در این میان موضوع با مرکز پیام اورژانس تهران در میان گذاشته شد و همکاران ما توانستند بوسیله GPS نصب شده بر روی آمبولانس خط سیر آمبولانس را گرفته و موفق شدند آنرا در خیابان سراج 30 متری دوم پیدا کنند.

در این بین سارق مربوطه آمبولانس را رها کرده ومتواری گردید . مراتب به پلیس آگاهی اعلام گردید که در حال حاظر مشغول پیگیری می باشند.

http://www.sharehmr1.blogfa.com
تاریخ: چهار شنبه 16 آذر 1390برچسب:,
ارسال توسط مديريت وبلاگ احياء

جان سپردن  تکنسین اورژانس اردبیل برای نجات حادثه دیدگان

 

 

رئیس مرکز فوریتهای پزشکی استان اردبیل از مرگ یکی از تکنسین های اورژانس بیله سوار در حین بازگشت از ماموریت خبر داد.

به علت کولاک و لغزنده بودن جاده بیله سوار- پارس آباد یک دستگاه آمبولانس اورژانس در حین بازگشت از امدادرسانی واژگون شد که در این حادثه یکی از تکنسین های اورژانس جان خود را از دست داد.

 

 

 به علت کولاک و لغزنده بودن جاده بیله سوار- پارس آباد یک دستگاه آمبولانس اورژانس در حین بازگشت از امدادرسانی واژگون شد که در این حادثه یکی از تکنسین های اورژانس جان خود را از دست داد.شایان ذکر است که در مرداد۱۳۹۰نیز آقایانیاسر حسینی و عمرویسی زاده از تکنسین های متعهداورژانس کرمانشاه که برای نجات حادثه دیدگان رفته بودند، خود در حادثه ای  در مرداد۱۳۹۰جان به جان آفرین سپردند

تکنسینهاو پرسنل اورژانس مشهد ضمن تسلیت این حادثه ناگوار به خانواده این  عزیز و جامعه پزشکی کشور و به خصوص تسلیت به کارکنان و تکنسین های شریف اورژانس 115در کل کشور برای این عزیزان در راه امدادرسانی به بیماران و سانحه دیدگان آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون دارد.

 

http://www.sharehmr1.blogfa.com

 

 
تاریخ: چهار شنبه 16 آذر 1390برچسب:,
ارسال توسط مديريت وبلاگ احياء

همکار محترم ضمن تسلیت ماه محرم احتراماً 2 کلیپ با فرمت AVIدر مورد ارزش ماساژ درCPR  به پیوست می باشد.

این کلیپ مربوط به قلب یک خوک 25 کیلویی می باشد که در یک کلیپ قلبی که به مدت 6.5 دقیقه دچار VF شده و شوک داده می شود که شوک منجر به نبض نمی شود و در کلیپ دیگرقلب 6.5 دقیقه دچار VF شده و 3.5 دقیقه هم ماساژداخلی داده می شود. در فیلم مشاهده می کنید که سمت راست قلب به شدت بزرگ شده به علت افزایش فشار در دهلیز راست و سمت چپ تحلیل رفته  چون خونی جهت پمپ ندارد .

در CPR  فشار عروق کرونری بسیار مهم است چون اول باید خود قلب در فاز دیاستول خون گیری کند تا بتواند به بقیه ارگانها خونرسانی کند به همین دلیل اهمیت ماساژ با کیفیت در2010 CPR بسیار تاکید شده است.

دانلود فایل شوک بدون ماساژ92knoruchn7ghn3mmv5.gif

 دانلود فایل شوک بعد از ماساژ
تاریخ: چهار شنبه 16 آذر 1390برچسب:,
ارسال توسط مديريت وبلاگ احياء
آخرین مطالب

آرشیو مطالب
پيوند هاي روزانه
امکانات جانبی

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

<-PollName->

<-PollItems->

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 262
بازدید دیروز : 118
بازدید هفته : 380
بازدید ماه : 3726
بازدید کل : 1734670
تعداد مطالب : 204
تعداد نظرات : 0
تعداد آنلاین : 1-_ !News _-

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
 دانلود نوحه - دانلود نوحه


--------------------------------------------------------------------------------